İŞ SAĞLIĞI

İŞ SAĞLIĞI

KURULDUĞU GÜNDEN BUGÜNE ÇALIŞAN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNİ ÖNCELİĞİ GÖREN ŞİRKETİMİZ BU KAPSAMDAKİ ÇALIŞMALARINA 20.06.2012 TARİHİNDE YAYIMLANAN 6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU İLE ÇALIŞMALARINI İLGİLİ MEVZUATLAR ÇERÇEVESİNDE ARTTIRMIŞTIR. GÜÇLÜ VE NİTELİKLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROFESYONELLERİMİZİN BİRİMLERİMİZLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARI KOYULAN HEDEFLER ÇERÇEVESİNDE DEVAM ETMEKTEDİR.

COVİD 19 (YENİ TİP KORONAVİRÜS) İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME

2019 yılının son aylarında ilk defa Çin’ de tespit edilen ve Covid-19 olarak adlandırılan yeni tip korona virüs enfeksiyonu WHO ( Dünya Sağlık Örgütü) tarafından 11 Mart 2020 de Pandemi olarak ilan edilmiştir.Tüm dünya, ülkemiz ve İzmir de bu pandeminin etki ve sonuçlarını yaşamaya devam etmektedir.

Covid-19 pandemisinde kendimizi, aileleri ve tüm çalışanları korumanın en kolay ve ortak yolu; tüm sağlık profesyonellerinin de belirttiği gibi maske/mesafe/ el hijyeni üçlemesidir.

Ülkemizde hasta, yakın temaslı ve temaslılar ile ilgili tüm bakanlık rehberleri ( TC Sağlık Bakanlığı), özel-kamu tüm sağlık hizmeti sunucularında ortak uygulanmakta ve yeni bilgiler oluştukça güncellenmektedir.
Bizlerin yapması gerekenler maske/mesafe /el hijyeni kuralına uymak, sosyal izolasyonu sağlamak ve güncel bilgilendirmeleri takip etmek olacaktır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; 
Daha detaylı bilgi için:  https://ailevecalisma.gov.tr/covid19  Sağlık Bakanlığı: https://www.saglik.gov.tr/​ güncel bilgilere verilen linklerden ulaşabilirsiniz.

ATIKLAR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME;

Atık yönetimi, atığın oluşumunun önlenmesi, kaynağında azaltılması, yeniden kullanılması, özelliğine ve türüne göre ayrılması, biriktirilmesi, toplanması, geçici depolanması, taşınması, ara depolanması, geri dönüşümü, enerji geri kazanımı dahil geri kazanılması, bertarafı, bertaraf işlemleri sonrası kontrolü ve izlenmesi faaliyetleri olarak tanımlanmaktadır.  Yasal olarak ülkemizde çevrenin korunması ve çevre kirliliğinin önlenmesi, atıkların toplanması, taşınması ve geri kazanılması ile çevre ve insan sağlığına olumsuz etki yapmadan nihai bertarafına ilişkin yükümlülük, yetki ve sorumluluklar 5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında belediyelere ve 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu ile büyükşehir belediyelerine verilmiştir.
İlgili Yönetmelik: Atık Yönetimi Yönetmeliği için tıklayın

Covid-19 Tedbirleri Doğrultusunda Atıkların Kontrolü
Ülkemizin karşı karşıya kaldığı Coranavirüs (Covid-19) salgını ile mücadelede ülke genelinde alınan tedbirler doğrultusunda, gündelik hayatta kullanılan maske, eldiven ve diğer kişisel hijyen malzeme atıklarının uygun şekilde yönetiminin sağlanması gerekmektedir.

Söz konusu Genelge'ye ulaşmak için tıklayınız.

İZSU ANALİZ SONUÇLARI için tıklayınız. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Logosu
;