Biyokütle Rüzgar Hidroelektrik Enerji Verimliliği Güneş Hidrojen Jeotermal Ruzgar Su Instagram Twitter Linkedin Youtube Facebook icon-happy icon-close icon-sad icon-download icon-search icon-cloud icon-up icon-down icon-whatsapp icon-right icon-left icon-right-alternative icon-left-alternative icon-arrow-right icon-call icon-loading icon-email icon-close icon-play icon-social-instagram icon-social-facebook icon-social-youtube
Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı

Değerli Hemşerilerim,

 

Bu onurlu görevi yerine getirirken sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için önemli bileşenlerimizden olan iştiraki şirketlerimizle eşgüdümlü olarak tüm gücümüzle çalışıyoruz. Kentimizin en nefes alınabilir ve çevre dostu bir kent olabilmesi için küresel sorunlara da duyarsız kalmıyor, çözümler üretiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda sürdürülebilir Kalkınma hedeflerimizin gereği olan Yenilenebilir Enerji hedeflerimizi de yerine getirmek için yenilenebilir enerji üretimimizi arttırmak, karbon ayak izimizi küçültmek için yatırımlarımızı artırıyoruz.

 

Bu hedefle çıktığımız yolda somut adımlar atma kararlılığımızı 2019 yılı ağustos ayı meclis kararı ile taraf olduğumuz Belediye Başkanları Sözleşmesini (Covenant of Mayors) (CoM) imzalayarak ve Sürdürülebilir Enerji Eylem Planını (SECAP) hazırlayarak ortaya koymuş olduk. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak küresel ölçekli sorunların en önemlilerinden olan iklim değişikliğine katkımızı en aza indirmek için 2030 yılına kadar sera gazı salınımlarımızı %40 azaltma hedefimizi yerine getirmek için çalışmalarımızı durmaksızın devam ettireceğiz.

 

2020-2024 yılı stratejik planımızda erişilebilir ve temiz enerji için yaklaşık 94 milyon TL yatırım payı ayırdık. Kentimizin sürdürülebilir ve düşük maliyetli güvenilir enerjiye erişimini sağlamak için İzenerji A.Ş. ile yenilenebilir enerji kaynaklarını yaygın kullanılabilir duruma getireceğiz.

 

Yüksek enerjimiz ile temiz bir nefes alabilmek için çok çalışacağız.

 

Sonsuz Sevgi ve Saygılarımla,

 

Mustafa Tunç SOYER

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı

Yaptığımız geliştirmeler hakkında detaylı bilgi almak ister misiniz?

E-Posta adresinizi bırakın ve her hafta gelişmelerden haberdar olun.

VEYA HİZMETLERİMİZİ İNCELE

*Kişisel bilgileriniz paylaşılmayacaktır.